SENARYO YARIŞMASI BAŞVURULARI

1.BÜYÜK TAARRUZ SENARYO YARIŞMASI

1. Büyük Taarruz Senaryo Yarışması, Büyük Taarruz’u konu alan, milli mücadeleyi anlatan ve seçilen en iyi senaryoya prodüksiyon desteği sağlıyor!

1. Büyük Taarruz Senaryo Yarışması; Büyük Taarruz’u konu edinen, tarihimizi geniş kitlelere ulaştırmayı hedefleyen, özgün ve yaratıcı kurmaca ve belgesel film senaryoları arasından kazanan en iyi senaryo sahibine, prodüksiyon desteği vermeyi amaçlamaktadır.

BAŞVURU

Bu yıl ilk kez düzenlenen yarışmaya, Türk yapımı, kurmaca ve belgesel film senaryoları katılabilir.Yarışmacılar birden fazla eserle başvuru yapabilir.

Senaryo başvurularınızı en geç 3 Mayıs 2022 tarihine kadar buyuktaarruzkisafilmfest@gmail.com adresine kişisel bilgilerinizi de içeren ek bir dosya ile mail göndermeniz gerekmektedir.

Kazanan ve prodüksiyon desteği almaya hak kazanan en iyi senaryo, 20 Mayıs 2022 tarihinde açıklanacaktır.

Yarışmaya seçilen senaryonun ilanından sonra eser sahibi eserlerini festivalden çekemez.

Başvuru yapan her eser sahibi bu maddeyi kabul etmiş sayılır.

Senaryo yarışmasında 1 (bir) adet kazanan senaryo olacaktır.

Senaryo yarışmasında belirlenen tema dışında kalan eserler kabul edilmeyecektir.

Senaryo yarışmasını kazanan eser sahibi, eser sahipliğinden doğan tüm haklarını 1. Büyük Taarruz Senaryo Yarışması’na devretmeyi kabul beyan ve taahhüt eder.

ÖDÜL

Türk yapımı, kurmaca ve belgesel film senaryoları arasından seçilen en iyi senaryo sahibine, prodüksiyon desteği sağlanacaktır.