HAKKIMIZDA

BÜYÜK TAARRUZ ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ

Büyük Taarruz Uluslararası Kısa Film Festivali, Anadolu’nun sanat ile iç içe olan bu güzel serüveninde Afyonkarahisar’da yeni bir umut gibi filizleniyor. Türkiye’nin ve Anadolu’nun sanata olan ihtiyacına yönelik yeni çalışmalar hedefleyerek 2.Büyük Taarruz Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl kapılarını sanatseverlerle buluşmak için açıyor. Büyük Taarruz Uluslararası Kısa Film Festivali teması özel olarak belirlenmemiştir, yönetmenlerin yapıtlarında özgür olmaları istenmiştir.

Bu hedefle; yerli sinemanın, uluslararası sinema ile fonksiyonel anlamda gelişim süreçlerinin izlenmesi ve yeni yol haritası ortaya koyularak, dünyanın farklı ülkelerinden getirilecek filmler, yönetmenler, atölye çalışmaları, gösterimler ve söyleşilerle organizasyon fikren temellendirilmiştir.

Ülkemizde sinema kültürünün gelişmesi için yapılan filmler kadar sinemaya dair yapılan çalışmaların da büyük önemi vardır. Afyonkarahisar hem tarihi hem de sanatı bir araya getiren bir şehir özelliği ile her gün yeniden yeşeren bir tomurcuktur. Afyonkarahisar’ın bu anlamda hem akademik çalışmaların hem de film festivallerinin kültürünü geliştirmek için katkısı çok değerlidir. Bu yıl 2.si gerçekleştirilecek olan Büyük Taarruz Uluslararası Kısa Film Festivali bu anlamda çok değerli bir kültür sanat etkinliği olarak gerekliliğini gösterecektir. Afyonkarahisar, ülkemizin Ege Bölgesinde, tarihi derinliği olan bir şehirdir. Gelin, bu filiz veren şehri beraber tekrardan keşfedelim.

Afyonkarahisar, kültürel etkinlikler açısından daha büyük bir potansiyeli kullanma imkanına sahiptir. Afyon Kocatepe Üniversitesi’ndeki 32.000 öğrenci, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde 6.800 öğrenci ve Afyonkarahisar halkına hitap edecek büyük çaplı organizasyonlar, şehir için önemli bir alanı dolduracaktır.

Finalist filmlerin gösterimleri; Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ahmet Necdet Sezer Kampüsü, Atatürk Kongre Merkez’inde, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ahmet Necdet Sezer Kampüsü, İbrahim Küçükkurt Konferans Salonu’nda, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi, Mavi Salon ‘da yapılacaktır. Milli mücadele konulu film gösterimleri ise Şuhut, Dinar ve Sandıklı ilçelerinde yapılacaktır. Ödül töreni ise 20 Mayıs 2022 Cuma günü Afyon Kocatepe Üniversitesi, Ahmet Necdet Sezer Kampüsü, Atatürk Kongre Merkezi’nde yapılacaktır.